شما اینجا هستید

اخبار باغملک » ابراهیم رئیسی در اجتماع عظیم مردم اهواز: «اولویت مهم دولت به سامان رساندن طرح ها و پروژه‌های نیمه تمام است»
نویسنده : خبرنگار مدینه اسدی

‌ابراهیم رئیسی در اجتماع عظیم مردم اهواز:
«اولویت مهم دولت به سامان رساندن طرح ها و پروژه‌های نیمه تمام است» / رمز ناکام کردن دشمن در فتنه های اخیر را ، فرهنگ مردم‌خوزستان دانست .
آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی بعد از ظهر امروز پنجشنبه در جریان برنامه‌های سفر دوم دولت مردمی به استان خوزستان، در اجتماع باشکوه و عظیم مردم استان گفت :
خوزستان را مهد مقاومت، ایثار و شهادت نامید و گفت:

خوزستان دین خود را ادا به ایران اسلامی کرده و امروز باید همه کشور به ویژه ما مسئولان به این استان و مردم وفادار و مقاوم آن ادای دین کنیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه خداوند ظرفیت‌های بسیاری در خوزستان قرار داده که از مهمترین این ظرفیت‌ها نیروهای جوان، کارآمد و اثرگذار استان است .

وی اظهار کرد :

در ابتدای دوره دولت مردمی به وسیله اشتغال پرداختم و تاکید داشتم و امروز هم می‌گویم که مسئله ایجاد اشتغال و رفع بیکاری از اولویت‌های استان خوزستان است و همه مدیران دولت باید در این زمینه تلاش مضاعف داشته باشند.

رئیس جمهوری تصریح کرد :
مدیران و مسئولان استان باید همواره در به کارگیری نیروها ، اولویت را به نیروهای بومی بدهند. ایجاد اشتغال از اولویت‌های دولت مردمی است و در این زمینه مسئولیت صرفا بر عهده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیست و همه بخش‌های کشور احساس مسئولیت می‌کنند.

رییسی در اجتماع مردم خوزستان گفت :

بنده صرفا یک طلبه هستم که مهمترین افتخار خود را خدمتگزاری شما مردم می‌دانم.

وی با بیان اینکه تابحال ۷ بار به خوزستان سفر کرده ام افزود :

اگر لازم باشد ۷۰ بار به خوزستان سفر می‌کنم تا مشکلات این مردم حل شود و تا مشکلات مردم خوزستان رفع نشود آرام نمی‌گیرم.

رییس جمهور همچنان بر عهد خود با ملت ایران پابرجاست و اینگونه می گوید :

در فرهنگ دینی و نظام فرهنگی ما جایگاه عهد بسیار بالاتر از رای است. همانگونه که شما مردم به عهد خود با نظام و انقلاب وفادارید، بنده نیز به عهد خود با شما وفادارم.

رئیسی بیان داشت :

دولت مردمی به شدت در حال تلاش برای جبران عقب‌ماندگی‌ها در خوزستان است و به عنوان مثال کاری که در طول دوره این دولت در زمینه فاضلاب انجام شده در حال برابری با کاری است که در ۳۰ سال گذشته انجام شده و در ازای ۱۲ جبهه کاری در گذشته، امروز ۱۵۰ جبهه کاری در زمینه اجرای طرح فاضلاب فعال شده‌اند.

وی افزود :

پروژه های نیمه تمام مثل فاضلاب اهواز ، آبرسانی و برق رسانی « اولویت مهم دولت به سامان رساندن طرح ها و پروژه‌های نیمه تمام است “.

رئیس جمهور همچنین با اشاره به اجرای طرح آبرسانی به هزار و ۷۰۰ روستای کشور که طرح‌های مربوط به ۱۷۴ روستای خوزستان صبح امروز مورد بهره‌برداری قرار گرفت، اظهار داشت:

در حدود یکسال گذشته به اندازه کل دوره دولت دوازدهم نیروگاه‌سازی شده و در زمینه رفع کاستی‌های زیرساختی در کشور کارهای جهادی در حال انجام است.

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر اینکه مدیران استان باید در تراز مردم انقلابی خوزستان باشند، خاطرنشان کرد:

هر مدیری که روحیه تحولی ندارد، باید جای خود را به مدیران انقلابی تحول‌خواه واگذار کند.

رئیسی با تاکید بر اینکه رفع عقب‌ماندگی‌ها در خوزستان با کار معمولی ممکن نیست و نیاز به حرکت انقلابی و جهادی دارد، گفت:

فقر زیبنده نظام اسلامی نیست ، فساد زیبنده نظام اسلامی نیست ، تبعیض به هیچ وجه زیبنده نظام اسلامی نیست و دولت مردمی ماموریت خود را اجرای عدالت و مبارزه جدی و موثر با فقر، فساد و تبعیض می‌داند.

پیام رئیس جمهور در جمع مردم انقلابی استان خوزستان :

امروز ماموریت ما از طرف ملت، رهبری و خانواده شهدا ، تلاش برای جبران عقب‌ماندگی‌های مشهودی است که سال‌ها مورد کم توجهی قرار گرفته و ما مسئولیت سنگینی در این راستا بر عهده داریم.

آیت‌الله رئیسی در ادامه به موضوع تامین مسکن برای زوج‌های جوان، مستاجرین و دیگر واجدین شرایط اشاره کرد و خاطر نشان کرد :

خوزستان امکانات و ظرفیت‌های خوبی برای رفع مشکل مسکن دارد و باید در تامین زمین، ارائه تسهیلات و تسهیل صدور مجوزهای ساخت و ساز برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شود تا تامین مسکن به عنوان یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر برای ایجاد آرامش خانواده‌های فاقد مسکن تسهیل و تسریع شود. دولت به قول خود برای رفع مشکل مسکن پایبند بوده و در این زمینه مصمم است.

وی در جمع اقوام خوزستانی با اشاره همبستگی و انسجام و وحدت یکپارچه این استان گفت :

عرب های عزیز ، عشایر غیور ، لرها ، بختیاری‌ها عزیز دشمن موفق نشد ،علیرغم اینکه توطئه ها و فتنه هایی بر این کشور ایجاد کرد تا بتواند بر این استان مسلط شود اما مردم خوزستان دشمن را در جای جای این تاریخ اسلام ناکام گذاشتند و
فتنه اخیر در اغتشاشات ، خوزستانیها حقیقتا دشمن را ناکام گذاشتند.

رییسی رمز ناکام کردن دشمن فرهنگ مردم‌خوزستان دانست و گفت :

رمز ایستادگی فرهنگ بچه های این استان است . فرهنگ اسلامی ، ایرانی ، خوزستانی ، لر ، عرب ، کرد و دزفولی و بختیاری که این فرهنگ عجین شده با فرهنگ انقلاب اسلامی است.
و در آخر : رمز فرهنگ دینی ، فرهنگ اصیل است .
رئیس جمهور رمز ایستادگی مردم ایران و خوزستان را عجین شدن فرهنگ عمومی مردم با فرهنگ دینی و انقلابی عنوان و خاطرنشان کرد و در ادامه گفت :

این فرهنگ اصیل است که از مردم در مقابل تهاجم‌های مختلف در عرصه‌های حقیقی و مجازی صیانت می‌کند؛ همان فرهنگی که فرهنگ مقاومت را ایجاد کرد و همان فرهنگی که حاج قاسم سلیمانی و علما، سرداران، سرافرازان و مفاخر این استان و کشور را تربیت کرد.

آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه باید به این فرهنگ پایبند بود و آن را پاسداشت، گفت: آنچه مردم دزفول، خرمشهر، آبادان، مسجد سلیمان و دیگر مناطق استان را مجاب به ماندن در استان و خالی نکردن عرصه در برابر دشمن کرد، همین فرهنگ بود که باید به عنوان بزرگترین سرمایه از آن حراست و پاسداری کرد.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه دستگاه‌های دولتی، حوزه‌های علمیه، دانشگاه‌ها و اساتید و دانشجویان در این رابطه وظیفه سنگینی دارند، افزود:

این فرهنگ، آداب و رسوم و مبانی فرهنگی سرمایه این کشور و ملت است.
دکتر رئیسی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه در این سفر بنا داریم مصوبات دور اول سفرها را پیگیری کنیم، اظهار داشت: با تلاش و همت متخصصان و کادر درمان وضعیت کرونا در کشور بهبود پیدا کرده و امکان سفر ما به شهرستان‌ها هم فراهم شده و شخصا برای پیگیری مصوبات دور قبلی سفرها و نیز شناسایی ضرورت‌ها و اولویت‌ها به بخش‌های مختلف استان سفر خواهم کرد.

رئیس جمهور با بیان اینکه باور دارم کلید رفع مشکلات کشور در دستان توانای شما مردم و جوانان و خدمتگزاری دولت است، تصریح کرد: آمریکایی‌ها و غربی‌ها تاکنون گره هیچ کشوری را نگشودند و از کار و زندگی ما هم گرهی باز نخواهند کرد؛ ما باید روی پای خود بایستیم و یقین داریم با اعتلای بر دستان توانای زنان و مردان و جوانان گره ها گشوده خواهند شد.

آیت‌الله رئیسی با تاکید بر اینکه آینده کشور بسیار درخشان خواهد بود، خاطرنشان کرد:

دشمن تلاش می‌کند در دل‌های مردم یاس و ناامیدی ایجاد کند و در مقابل انقلاب اسلامی، رهبری و دولت خدمتگزار همه تلاش خود را برای ایجاد امید در مردم به کار گرفته‌اند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

عصر باغملک | آخرین اخبار و مطالب شهرستان باغملک، اخبار خوزستان، ایران و جهان