شما اینجا هستید

بین الملل » انتخابات ۲۰۲۰؛ پنسیلوانیا ایالت سرنوشت ساز انتخابات آمریکا

عصر باغملک/ تهران-ایرنا- تازه‌ترین نظرسنجی‌ها در آمریکا پیشتازی جو بایدن نامزد دموکرات‌ها در مقابل دونالد ترامپ را نشان می‌دهد با این حال ایالت پنسیلوانیا می تواند نقش تعیین کننده در نتایج انتخابات ۲۰۲۰ داشته باشد.

به گزارش عصر باغملک تارنمای هیل گزارش داد: نتایج نظرسنجی جدید رویترز- آیپسوس نشان می دهد که اختلاف پیشتازی بایدن و ترامپ در ایالت پنسیلوانیا تنها به ۴ درصد رسیده و بایدن با ۴۹ درصد در مقابل ترامپ با ۴۵ درصد از ترامپ در این ایالت جلو است.

نظرسنجی هفته پیش نشان می داد که بایدن با ۷ پله اختلاف از بایدن عقب است(۵۱ به نفع بایدن و ۴۴ به نفع ترامپ).

نظرسنجی های مشابه در سطح ملی در آمریکا نشان می دهد که درصد بالاتری -۴۹ درصد- می گویند انتظار دارند بایدن عملکرد بهتری در مدیریت همه گیری کرونا داشته باشد و فقط ۴۱ درصد همین انتظار را درباره ترامپ دارند.

در این نظرسنجی ۵۱ درصد گفتند رئیس جمهور عملکرد بهتری در اقتصاد دارد و ۴۲ درصد همین نظر را درباره بایدن داشتند.

این نظرسنجی با شرکت ۱۰۰۱ نفر از شرکت کنندگان بزرگسال شامل ۶۵۳ نفر از رای دهندگان احتمالی بین ۱۹-۱۳ اکتبر (۲۸-۲۲ مهر) با حاشیه خطای ۴ درصد انجام شد.

نتایج نظرسنجی ها در ایالت های کلیدی در آمریکا نشان داده  بایدن در این ایالت ها از ترامپ جلوتر است.

نظرسنجی موسسه هیل و هریس نیز نشان داد بایدن با اختلاف ۵ درصد در پنسیلوانیا از ترامپ جلو است و رقابت تنگاتنگی در فلوریدا جریان دارد. در میشگان اختلاف پیشتازی بایدن ۱۱ درصد است.

ترامپ رئیس جمهوری نامحبوب نزد ۵۴ درصد رای دهندگان

نتایج نظرسنجی هیل-هریس ایکس محبوبیت ترامپ از نظر عملکردش به عنوان رئیس جمهور را ۴۶ درصد اعلام کرده که تغییری نسبت به نظرسنجی های اوایل ماه جاری نداشته است.

در مقابل ۵۴ درصد از رای دهندگان در نظرسنجی این دو مرکز که در بازه زمانی ۱۳-۱۰ اکتبر (۲۲-۱۹ مهر) انجام شده می گویند عملکرد ترامپ را قبول ندارند.

چگونه ممکن است ترامپ در انتخابات پیروز شود؟

بایدن در نظرسنجی های ملی با اختلاف تقریبا ۱۰ درصدی از ترامپ جلو است.

این پیشتازی همچنین درایالت های تعیین کننده است که می توانند در نتایج انتخابات موثر باشند و ترامپ  در انتخابات سال ۲۰۱۶ در آنها پیروز شد. از بین این ایالت ها می توان از آریزونا میشگان، کارولینای شمالی و ویسکانسین نام برد.

با وجودی که چنین چشم اندازی به نفع بایدن است، چند عامل می تواند به کارزار انتخاباتی ترامپ برای پیروزی در انتخابات امید دهد. نظرسنجی ها ممکن است تعداد زیادی از رای دهندگان واجد شرایط را که در انتخابات ۲۰۱۶ شرکت نکردند اما این بار ممکن است در انتخابات شرکت کنند، در نظر نگرفته باشند

پرونده های دادگاهی که ممکن است صلاحیت افراد واجد شرایط را به چالش بکشد می تواند به نفع ترامپ در کسب آرای الکترال منجر شود. این موضوع به غیر از احتمال دخالت های خارجی در انتخابات است که می تواند نتایج انتخابات را غیرقابل پیش بینی کند. همچنین سوپرایز اکتبر هم که شاید درباره معاملات مالی پسر بایدن و یا یک منبع نامشخص در ایجاد اختلال در انتخابات باشد، هنوز در پیش است.

انتخابات ۲۰۲۰ مهمترین انتخابات در چند دهه گذشته از نظر رای دهندگان آمریکایی

نظرسنجی جدید موسسه گالوپ نشان داد ۷۷ درصد از رای دهندگان واجد شرایط در آمریکا می گویند نتیجه انتخابات نوامبر (آبان) بیش از انتخابات قبلی در آمریکا برای آنها مهم است.

تنها دو درصد از رای دهندگان گفتند که اهمیت انتخابات امسال نسبت به نظرسنجی های قبلی کمتر است و ۲۱ درصد بر این باورند که  اهمیت این انتخابات همچون انتخابات های گذشته است.

براساس گزارش گالوپ، از سال ۲۰۰۴ دستکم از هر ۱۰ رای دهنده ۷ نفر گفته اند که هر انتخاباتی مهم تر از انتخابات های قبلی است.

بر اساس این نتایج دموکرات ها (۸۵ درصد) اندکی بیشتر از جمهوریخواهان (۷۹ درصد) می گویند که نتیجه انتخابات آتی تبعات بیشتری نسبت به انتخابات های قبلی دارد.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا سوم نوامبر برابر با ۱۳ آبان برگزار می شود.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

عصر باغملک | آخرین اخبار و مطالب شهرستان باغملک، اخبار خوزستان، ایران و جهان