شما اینجا هستید

ایران » واقعیت ماجرای ترور شهید فخری زاده چه بود؟

واقعیت ماجرای ترور شهید فخری زاده چه بود؟

به گزارش پایگاه خبری عصر باغملک به نقل از مشرق، کمیل خجسته درباره ترور شهید فخری‌زاده در کانال تلگرامی خود نوشت: در یک عملیات تروریستی، ترور شدیم. این دومین اتفاق مهم تروریستی در بازه‌ی یک‌ساله بود که مردم از دوربین رسانه مشاهده‌اش کردند. غرورشان جریحه‌دار شد و ناراحت شدند.

اما نکته مهم اینجاست آنی که ترور را طراحی می‌کند فقط به یک عملیات نقطه‌ای بسنده نمی‌کند. چند روز قبلش صفحه انگلیسی ویکی‌پدیای شهیدفخرزاده را ایجاد می‌کند تا رسانه‌های بین‌المللی به روایت مطلوب آن‌ها برسند. پمپئو در هشت روز ۱۳ شهر منطقه را طی می‌کند. امارات ناگهان اعلام می‌کندکه ویزای ایرانی‌ها را صادر نمی‌کند. در حالیکه چند روز قبلش خبر از اعطای ویزای طلایی برای نخبگان ایرانی داده بود. آلمانی‌ها به اتباع خود اعلام می‌کنند که از سفر به ایران حذر کنند و ….

این اتفاقات با ربط و بی‌ربط در منطقه، آن پیش رخدادهای ترور، آن سبک عملیات حتما نشان می‌دهد که تروریست‌ها برای بعد از عملیاتشان هم برنامه داشته‌اند. اگر جای تروریست‌ها بودید چه طرحی را جلوی پا میگذاشتین که وب فارسی از محتوا بترکد؟!

اینکه نیسان، آبی بود و مسلسل، فلان بود و سرنشین بهمان، این‌ها جذاب هستند اما مسئله اصلی روایت نیستند. بازی در زمین تروریست‌ها است که پازل ترور را تکمیل می‌کند. دعوای داخلی می‌سازد و مکمل پروژه ناامیدسازی تبلیغاتی مردم است. چون هر چقدر در پاسخ چگونگی غرق شوند، در قدرت دشمن که به این کار موفق شده اغراق می‌شود.

کار درست همان کاری بود که حضرت زینب کردند و در جواب چگونه ابن‌زیاد به چرا پرداختند. کاری که سید حسن نصرالله درباره ترور حاج قاسم انجام داد. سید حسن گفت که “لازمست هدف ترور را بشناسیم. چرا حاج قاسم ترور شد؟ چون امریکا در پرونده‌های مهم ایران، لبنان، عراق، سوریه، فلسطین، افغانستان، کره شمالی، چین، ونزوئلا، کوبا ناکام شد و دستاوردی نداشت و ترامپ برای انتخابات مجبور شد برای خود دستاورد سازی کند و آن زدن حاج قاسم بود.” این نگاه درست است که موجب می‌شود تحلیل و پیش‌بینی سید از آینده هم درست ازآب دربیاید که در جمع‌بندی آن ترور گفت” امریکایی‌ها کاری را انجام دادند که هم منطقه و هم انتخابات را باختند.”

زدن حاج قاسم به عنوان یک نیروی رسمی ایران در سرزمین دوست اشغال‌شده که کاری نداشت. هر چند ترور فخری‌زاده هشدار جدی داشت اما واقعیت ایسنت که از میان گسیل این همه نیروهای تکفیری، منافق، سرویس‌ها، خودفروخته‌ها به سمت مرز ایران در بازه دو دهه و تلاش امنیتی موساد و سی‌آی‌ای و سرویس‌های عربی این خون‌ها بیشتر یادآور شکر امنیت است تا چیز دیگر. همین مهرماه بود که چند مدافع امنیت در سیستان شهید شدند.

واقعیت روایت ماجرای ترور اینست که آن‌ها مجبور هستند دست به ترور بزنند چون ناتوان‌تر ازآن شده‌اند که دستاورد منطقه برای مردم ایران را نبینند یا علم بومی‌شده را انکار کنند.

خون‌ مظلوم(ع) با روایت زینب(س) است که کاخ ابن‌زیاد را سرنگون می‌کند

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

عصر باغملک | آخرین اخبار و مطالب شهرستان باغملک، اخبار خوزستان، ایران و جهان