شما اینجا هستید

اخبار باغملک » پلنگ سرگردان روستای طلاور به طبیعت برگشت/ روایت زنده گیری پلنگ و دور کردن از منطقه مسکونی

پلنگ سرگردان روستای طلاور به طبیعت برگشت/ روایت زنده گیری پلنگ و دور کردن از منطقه مسکونی

مدیرکل حفاظت محیط زیست خوزستان: یک قلاده پلنگ در باغملک به طبیعت بازگشت

محمدجواد اشرفی گفت: با تلاش محیط بانان، یک قلاده پلنگ از یک روستا (طلاور) در شهرستان باغملک به طبیعت هدایت شد.

وی اظهار کرد: در پی مشاهده یک قلاده پلنگ در روستای طلاور بخش صیدون شهرستان باغملک، کارشناسان بخش محیط زیست طبیعی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان به محل اعزام شدند.

مدیر کل حفاظت محیط زیست خوزستان بیان کرد: با انجام اقدامات حفاظتی در منطقه و محدوده روستا و با نصب تله زنده گیری برای خروج حیوان از مناطق مسکونی در منطقه اقدام شد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: با تلاش مجموعه محیط زیست و دور کردن حیوان مذکور هیچ‌ گونه آسیبی به اهالی و دام‌ های منطقه وارد نشده است.

گفتنی است پلنگ ایرانی که از نظر جثه بزرگترین زیرگونه پلنگ بوده در فهرست جانوران در معرض خطر انقراض قرار دارد و هر روز زیستگاه طبیعی این گربه‌سان کوچک‌تر می‌شود.

ایران مهم‌ترین زیستگاه پلنگ ایرانی در غرب آسیا به‌شمار می‌رود و جمعیت پلنگ ایرانی در دهه‌های اخیر در گستره پراکنش تاریخی خود به شدت کاهش یافته به گونه‌ای که این زیرگونه از پلنگ‌های آسیایی در برخی مناطق ناپدید شده است. ایران با داشتن مناطق وسیعی از زیستگاه‌های مطلوب برای زیست پلنگ، به‌عنوان آخرین پایگاه برای پلنگ ایرانی در منطقه غرب آسیا شناخته می‌شود و گمان می‌رود تنها بین ۶۰۰ تا ۷۰۰ قلاده از این گربه‌سان زیبا در کشورمان وجود داشته باشد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

عصر باغملک | آخرین اخبار و مطالب شهرستان باغملک، اخبار خوزستان، ایران و جهان