شما اینجا هستید

اخبار باغملک » به مناسبت روز خبرنگار انجام‌ شد/ دیدار سرپرست شبکه بهداشت و درمان باغ‌ملک با اصحاب رسانه و خبرنگاران

بمناسبت روز خبرنگار انجام‌ شد

دیدار سرپرست‌ شبکه بهداشت و درمان و سرپرست مرکز بهداشت شهرستان باغملک با خبرنگاران و فعالین عرصه خبر و اطلاع رسانی شهرستان باغملک

مهندس کرامت جاودان زاده سرپرست شبکه بهداشت و درمان بهمراه مهندس محمد افکارده سرپرست مرکز بهداشت شهرستان باغملک بمناسبت روز خبرنگار جهت تبریک این روز مهم و آشنایی با خبرنگاران و فعالان عرصه خبر و اطلاع رسانی و تبادل نظر دوطرفه، ایشان را به دفتر محل کار خود دعوت و جلسه‌ ای صميمانه با آنها برگزار کرد.

در این جلسه که با تلاوت قرآن کريم شروع شد، مهندس جاودان زاده ضمن خوشامدگویی و تبریک بمناسبت روز خبرنگار ؛ خبرنگاران و فعالان عرصه اطلاع رسانی را چشم بینا یک جامعه توصیف و عرصه خبرنگاری را عرصه حساس عنوان کرد و بیان داشتند که خبرنگار باید نقاط ضعف و قوت را همزمان ببیند و واقعیات را به جامعه بازتاب کند تا از این ظرفیت بتوان جهت برطرف کردن مشکلات به نحو مطلوب استفاده کرد. وی در ادامه ضمن تشریح فعالیت‌های شبکه بهداشت و درمان شهرستان در شرایط کنونی و مبارزه طاقت فرسای کارکنان حوزه سلامت با بیماری کرونا از ایشان دعوت کردند، ضمن همکاری با شبکه‌ بهداشت و درمان در خصوص آموزش سلامت به جامعه و انتقال پیام های بهداشتی و راهکارهای مقابله با بیماری کرونا ، از این ظرفیت و هم افزایی بین خبرنگاران و سیستم بهداشت و درمان بتوان استفاده کرد و مشکلات و نواقصات موجود را بهتر و پرقدرت تر حل و مرتفع کرد.

در ادامه جلسه نیز خبرنگاران ضمن  تشکر بابت تدارک این جلسه و تبریک بمناسبت انتصاب مهندس جاودان زاده به سمت سرپرستی شبکه‌ بهداشت و درمان باغملک، دغدغه ها ، سوالات و نقدهای خود را پيرامون حوزه‌ بهداشت و درمان شهرستان ابراز داشتند و مواردی از جمله تکمیل واحد‌های ارائه دهنده خدمات بهداشتی و درمانی در شهرستان ، تامین نیروی انسانی متخصص ، تامین تجهیزات پزشکی ، نظارت بیشتر بر عملکرد واحد‌های ارائه دهنده خدمات بهداشتی و درمانی و کاهش اعزام های خارج از شهرستان را خواستار شدند. در انتهای این هم اندیشی سرپرست شبکه بهداشت و درمان با جمع بندی موضوعات مطرح شده اقدام به پاسخ گویی و شفاف سازی در خصوص موارد مطرح شده نمودند.

جاودان زاده در پاسخ به پرسش خبرنگاری در خصوص برنامه های آتی شبکه بهداشت باغ‌ملک و اهداف پیش روی خود گفت؛ اهدافی همچون تسریع در تکمیل پروژه های نیمه تمام و زیر ساختی و ساختمانی موجود و تاکید بر تکمیل کادر و رفع مشکل آب پایگاه اورژانس جاده ای روستای هوره و افتتاح هرچه سریعتر آن شد. در کنار سایر برنامه های خود از افزایش کیفیت خدمات دهی و استقرار تجهیزات پزشکی در جهت به حداقل رساندن اعزام های باغ‌ملک به مرکز استان یا مرکز درمانی شهرهای همجوار تاکید کرد.

جاودان زاده سرپرست شبکه بهداشت با اشاره به بیماری کرونا و شرایط بهداشت و درمان عنوان کرد: در ۴ روز گذشته شهرستان در وضعیت قرمز قرار گرفته است و میزان مبتلایان و بستری ها به ۱۲۰ درصد افزایش یافت و میزان مراجعه کنندگان سرپایی ۳۰۰ درصد افزایش یافت که با تشکیل جلسات ستاد کرونا مقرر شد برنامه هایی اجرایی شود.

وی ادامه داد: قریب ۸۰۰ نفر نیرو در حوزه بهداشت و درمان به شکل شبانه روزی در حال ارائه خدمات هستند و قبل از شیوع بیماری کرونا نیز برنامه های متنوع و زیادی در حوزه سلامت طراحی و پیش بینی شد که بیماری کرونا آنها را با مختل مواجه کرد و فشار آن بر ما بسیار زیاد است.

جاودان زاده با اشاره به بیمارستان جدید گفت: خدمات درمانی باید به بهترین نحو در بیمارستان انجام شود تا زمینه رفاه حال بیماران فراهم شود و نواقص آن را نیز به جد پیگیری خواهیم کرد و نهایت در مهر ماه سال جاری ۸ متخصص به حوزه درمان اضافه خواهد شد که معرفی شده از وزارت بهداشت هستند.

وی ضمن بیان اینکه در شهرستان ۵۹ خانه بهداشت و ۱۳ مرکز جامع خدمات سلامت وجود دارد ادامه داد: ۳ مورد از این موارد به صورت شبانه روزی در میداوود ، قلعه تل و صیدون در حال فعالیت هستند و یک مرکز تجمیعی نیز وجود دارد که محل تزریق واکسیناسیون کرونا است که روز گذشته توانستیم رکورد تزریق واکسیناسیون را بزنیم و ۱۰۱۲ مورد تزریق شد.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان ادامه داد: ما شبانه روز شاهد تلاش پرسنل هستیم و حتی مرخصی هم ندارند و همه مرخصی ها لغو شدند ، زیرا سختی کار و جان مردم برای ما مهمتر است.

سرپرست مرکز بهداشت و درمان با بیان آمار ابتدایی شیوع بیماری کرونا افزود: از ابتدا تا کنون ۳۹۷۶۷ نمونه گرفته شد که ۵۲۶۴ مورد آنها مثبت بوده است و تعداد مراقبین در منزل هم ۲۸۵۶ نفر بودند و حدود ۹۵ درصد فوتی ها افراد بالای ۶۰ سال بودند که طرح اولیه واکسیناسیون هم برای این افراد آغاز شد.

محمد افکارده رئیس مرکز بهداشت باغملک عنوان کرد: از اسفند ۹۸ تا کنون ۱۶۸۸۳ نفر واکسینه شدند و ۸۲ درصد دوز اول و ۱۸ درصد دوز دوم بودند و واکسن ها هم عموما عوارض ندارند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

عصر باغملک | آخرین اخبار و مطالب شهرستان باغملک، اخبار خوزستان، ایران و جهان