شما اینجا هستید

اخبار باغملک » اداره کل بهزیستی خوزستان در مراکز شبانه روزی آماده پذیرش و توانمند سازی کودکان خیابانی است

اداره کل بهزیستی خوزستان در مراکز شبانه روزی آماده پذیرش و توانمند سازی کودکان خیابانی است

مقرر شد شهرداری مکان‌هایی را در اختیار بهزیستی قرار دهد و با همکاری اورژانس اجتماعی برای ساماندهی و توانمندسازی کودکان کار اقدام ویژه ای انجام شود.

مدیرکل بهزیستی خوزستان گفت طبق آیین نامه ساماندهی کودکان خیابانی در کشور ، سازمان بهزیستی موظف است با همکاری و مشارکت شهرداری، انجمن‌های خیریه، تشکل‌های غیردولتی و نیروی انتظامی، با استفاده از مددکار اجتماعی نسبت به شناسایی، جذب، پذیرش و توانمندسازی کودکان خیابانی اقدام کند.

مهران کریمیان با اشاره به افزایش آمار کودکان خیابانی طی سالهای اخیر در خوزستان افزود : از سال ۹۷ تا کنون ۱۱۲۷ کودک خیابانی توسط سازمان بهزیستی ساماندهی شده است.

وی گفت : مقرر شد شهرداری مکان‌هایی را در اختیار بهزیستی قرار دهد و با همکاری اورژانس اجتماعی برای ساماندهی و توانمندسازی کودکان کار اقدام ویژه ای انجام شود.
کریمیان با اشاره به فعالیت شبانه روزی اورژانس اجتماعی در خوزستان برای دریافت گزارش‌های مردمی افزود: در این اورژانس خدمات مشاوره‌ای و روانشناسی برای موارد گزارش شده انجام می‌شود.

مدیرکل بهزیستی خوزستان گفت : دو مرکز حمایتی آموزشی روزانه و یک مرکز شبانه روزی برای ساماندهی کودکان خیابانی در خوزستان وجود دارد و از مردم درخواست داریم هرگونه موارد مشاهده کودکان خیابانی را از طریق شماره ۱۲۳ به اورژانس اجتماعی اطلاع رسانی کنند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

عصر باغملک | آخرین اخبار و مطالب شهرستان باغملک، اخبار خوزستان، ایران و جهان