شما اینجا هستید

اخبار باغملک » دزدی جدید در قالب فروشندگان دوره گرد و کپی کارت

دزدی سایبری در لباس میوه فروش

رئیس پلیس فتا استان خوزستان از شناسایی و دستگیری میوه‌فروش دوره گردی خبر داد که با کپی کارت‌های بانکی مشتریان خود، حساب بانکی آنان را خالی می کرد.

به گزارش عصرباغملک به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ کارآگاه علی حسینی، رئیس پلیس فتا استان خوزستان در خصوص این خبر گفت: با مراجعه تعدادی شاکی و ارائه مرجوعه قضایی مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب آنها، پرونده اولیه تشکیل و رسیدگی به موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

سرهنگ حسینی افزود: در برابر اظهارات شکات و بررسي‌های اولیه مشخص شد که بیش از ۵ میلیارد ريال از حساب مالباخته‌گان سرقت شده است. در ادامه تحقیقات، کارشناسان پلیس فتا با بهره‌گیری از روش‌های نوین کشف جرایم سایبری، دریافتند کارت همه مالباختگان اسکیم(کپی) شده و همه مالباختگان از یک میوه‌فروش دوره‌گرد خرید انجام داده‌اند. در تحقیقات تکمیلی متهم شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی طی یک عملیات غافلگیرانه در مخفی‌گاه خود دستگیر و به پلیس فتا منتقل شد.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: متهم پس از مواجهه با شکات پرونده و مستندات جمع‌آوری شده توسط کارشناسان پلیس فتا به سرقت از تعدادی از مشتریان خود با این روش اعتراف کرد. که برابر بررسی های به عمل آمده ۳۸ نفر از مالباختگان نیز شناسایی شدند.

این مقام مسئول توضیح داد: اسکیمر قطعه‌ای الکترونیکی است شبیه به کارتخوان که کلاهبرداران( عموما در پوشش فروشندگان دوره گرد ) از آن برای کپی کردن اطلاعات کارت بانکی افراد و به سرقت بردن موجودی آنها استفاده می‌کنند، لذا به شهروندان توصیه می‌شود که تا حد امکان خریدهای خود را از فروشگاه‌های معتبر انجام داده و هنگام استفاده از دستگاه کارتخوان *ضمن خودداری از اعلام رمز به فروشنده، عملیات پرداخت را شخصاً انجام دهند.*

رئیس پلیس فتا استان خوزستان در پایان از معرفی متهم به دادسرا جهت تکمیل مراحل قانونی خبر داد و گفت: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه مورد مجرمانه، مراتب را از طریق ‏سایت پلیس فتا به نشانی ‏www.cyberpolice.ir‏ و یا تماس با شماره ۰۹۶۳۸۰ مرکز فوريت‌هاي سايبری پليس فتا اطلاع‌رسانی کنند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

عصر باغملک | آخرین اخبار و مطالب شهرستان باغملک، اخبار خوزستان، ایران و جهان