شما اینجا هستید

اخبار باغملک » انتقاد تند امام جمعه موقت صیدون از کم کاری و عملکرد ستاد بحران شهرستان / حجت السلام غروری ابراز گلایه

انتقاد تند امام جمعه موقت صیدون از کم کاری و عملکرد ستاد بحران شهرستان / حجت الاسلام غروری ابراز گلایه کرد

به گزارش عصر باغملک؛ امام جمعه موقت صیدون در خطبه های این هفته نماز جمعه گفت: موضوعی که این هفته به آن اشاره می شود بحث سیل می باشد که در منطقه صیدون وچندنقطه از خوزستان وکشور به وجود آمد و تقدیر وتشکر میکنم از مسئولان محلی بخشدار وروسای ادرات بخش و نیروهای سپاه وبسیج و طلاب منطقه که کمک مردم سیل زده رفتند و باحداقل امکانات زحمت کشیدند وکمک میکردند.

حجت الاسلام علیرضا غروی افزود: دراین حادثه یک سری مسائلی جای ایراد داشت و در این حادثه هواشناسی از قبل اعلام کرده بود وفرصت زیاد بود که ستاد بحران تشکیل شد اما تشکیل ستاد بحران چه نتیجه ای داشت؟ واگر نیروهای بومی منطقه نبودند باید شاهد اتفاقات تلخی بودیم. چون زیر ساخت ها درصیدون مربوط به ۳۵سال پیش میباشد که به مرور زمان فرسوده شدند و عرض پل ها کم شده بود وتیرها وسیم های برق و امکانات ولوازم آبرسانی ها فرسوده شده اند، سیل بندها از بین رفته اند و مسیر آب رفت ها مشخص نشد و۳۵سال کاری نشد. وقتی ستاد بحران تشکیل شد که اولین وظیفه اولیه اش ورود به منطقه وبررسی نقاط حادثه خیز بود که این کار رانکردند و جایی که احتمال بحران هست بلافاصله باید نان واآرد ولوازم خوراکی مورد نیاز و آب معدنی را در انبارها دپو میکردند.

امام جمعه موقت صیدون تصریح کرد: متاسفانه با مسئولان که تماس گرفته میشد میگفتند باید نامه نگاری بشه درصورتی که درباغملک ایذه وهفتکل که نزدیک ترین نقطه هستند باید انبارهای از آب وآرددپو میشد چون وقتی آب وبرق قطع شده بود ومردم توان تهیه نان را نداشتند و نانوایی های شهر نیز به اندازه سهمبه پخت میکردندچرا آب معدنی ونان مهیا نشده بود؟

وی ادامه داد:ستاد بحران باید لودر،گریدر و بولدوزر را از شهرستان های جنوبی و غربی استان که دچار سیل نشده بودند و معین بودند،آماده می‌کردند و به شهرستانهای در معرض سیل قرارداشتند انتقال می‌دادند، که این کار را نکرده بود و خیلی از مسئولان شهرستانی و استاندار به منطقه سیل زده امدند، اما ابری که نبارد، چه بیاید وچه نیاید، و آمدن مسئولان به صیدون چه نتیجه ای به همراه داشت و چرا بعد از بازدید آنها امکانات مورد نیاز نرسید و چرا از قبل امکانات را به منطقه نفرستاند.

غروی یاد آور شد: چرا تیرهای برق مهیا نبود که اداره برق باید دنبال تیر برق بگردد تا تیر برق پیدا کند برای پایه های افتاده و شکسته شده؟ در شبها و ایام محرم شش ساعت برق قطع شده بود وقتی هم برق میومد نوسانات داشت که باعث شد وسایل برقی مردم بسوزد. متاسفانه در فیش های برق بیمه نوشته شد که باید خسارت بدهند اما تا ۲ سال زمان میبرد تا شاید پرداختی صورت بگیرد و آن موقع هم ارزشی ندارد وسایل برقی از نظر قیمت چند برابر آن زمان می شود.ایشان از تلاش نمایند برای گلنگ زنی ایستگاه برق که جزء مطالبات مردم و قبولی در نماز جمعه بود، تشکر کرد و از مسئولین خواست که در کوتاه ترین زمان یعنی قبل از پایان سال به بهره برداری برسد. و از فرماندهی سپاه جهت ارسال دستگاه های راهسازی، بلدوزر، و لودر و گریدر به منطقه تقدیر و تشکر کرد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

عصر باغملک | آخرین اخبار و مطالب شهرستان باغملک، اخبار خوزستان، ایران و جهان