شما اینجا هستید

اخبار باغملک » محسن خیرالهی در اثر ابتلا به کرونا به دیار باقی شتافت، سمن ها و انجمن های محیط زیستی خوزستان به غم نشسته اند

 

محسن خیرالهی در اثر ابتلا به کرونا به دیار باقی شتافت، سمن ها و انجمن های محیط زیستی خوزستان به غم نشسته اند؛

به گزارش عصر باغملک؛ صبح امروز محسن خیرالهی فرزند شایسته دیار قلعه تل و رئیس اداره برنامه ریزی و منابع اداره کل محیط زیست استان خوزستان بعد از چند روز بستری در بیمارستان و تحمل رنج، سختی بیماری کرونا به دیار باقی شتافت و انجمن های محیط زیستی خوزستان و فعالان این حوزه در این غم سنگین به سوگ نشستند.

محسن خیرالهی (خیرایی) دانش آموخته، آموزش و برنامه ریزی و تسهیلگر مشارکت و ترویج فرهنگ محیط زیست در استان خوزستان از محققان پویای این حوزه و دلسوزان صدیق منابع طبیعی بود که خدمات قابل توجهی به محیط زیست استان و سمن های محیط زیستی داشت.

درگذشت این فعال و پیشکسوت محیط زیست واکنشهای زیادی در میان فعالان محیط زیست داشته است. خیرالهی در شکل‌گیری و فعالیت انجمن‌های زیست محیطی استان نیز نقش بسزایی داشته و فعالان محیط زیست از او به عنوان «پدر معنوی تشکل‌های زیست محیطی خوزستان» یاد می‌کنند.

وی نقش موثری در برگزاری جایزه زیست محیطی دکتر رادمنش داشته که برای نخستین بار در کشور با مدیریت بخش خصوصی، با هدف شناسایی افراد تلاش‌گر اما گمنام در حوزه محیط‌زیست و در گستره زاگرس شکل گرفته است.

فعالان محیط زیست با همکاری اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان به مناسبت روز جهانی خاک و یادمان این پیشکسوت محیط زیست، برنامه نهال‌کاری از زاگرس تا اروند را در روز جمعه در شهرستان‌ها برگزار می‌کنند. همچنین یکی از سایت‌های محلی شهرستان مسجدسلیمان خبر داده است که با پیگیری فعالان محیط زیست و موافقت شهرداری مسجدسلیمان، بوستان منطقه نصیرآباد را به نام بوستان محیط زیست (یادمان محسن خیرالهی) نامگذاری خواهد شد. باید دید شهردار و شورای شهر قلعه تل زادگاهش ،  برای این مفاخر خود چه اقدام در خور شان خواهند داشت.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

عصر باغملک | آخرین اخبار و مطالب شهرستان باغملک، اخبار خوزستان، ایران و جهان