شما اینجا هستید

اخبار باغملک » تشریح مطالبات مردم خوزستان از زبان نماینده ولی‌فقیه پیش از سخنان ریاست جمهوری در اهواز
نویسنده : خبرنگار مدینه اسدی

تشریح مطالبات مردم خوزستان از زبان نماینده ولی‌فقیه «واگذاری مسکن به مردم خوزستان در دستور کار قرار بگیرد»

به گزارش خبرنگار عصرباغملک : حجت‌الاسلام موسوی پیش از سخنان ریاست جمهوری به مطالبات مردم خوزستان پرداخت . امروز هفتمین سفر رئیس‌جمهور و دومین سفر هیئت دولت به خوزستان است.

موسوی فرد با اشاره به ماه رمضان پرداخت و گفت : یک ماه عبادت ، مراقبت برای حفظ دستاوردهای معنوی را ضروری است .من جاء بالحسنة فله عشر أمثالها . وی در ادامه افزود : بر اساس اولویت یکی از مهم‌ترین مطالبات جوانان چه پسر و چه دختر بحث اشتغال است ، اگر اشتغال جوانان کشور به‌ویژه جوانان خوزستان حل شود، خواسته به‌حق بسیاری از مردم برآورده خواهد شد.

اشتغال و بکارگیری نیروهای بومی استان مسئله مهمی است که باید توجه شود.
نماینده ولی‌فقیه در استان خوزستان تصریح کرد : واگذاری مسکن به مردم خوزستان باید در این دولت مطابق وعده‌های رئیس‌جمهور محقق شود؛ برخی مردم در تورم مسکن کمر خم کرده‌اند و قادر به پرداخت اجاره‌بهای خانه نیستند.

حجت الاسلام موسوی فرد اجرای هرچه سریع‌تر فاز دوم غدیر و طرح ۵۵۰ هزار هکتاری مقام معظم رهبری و اجرای شبکه فاضلاب خوزستان و به‌خصوص اهواز را از دیگر مطالبات ایراد کرد. وی با بیان اینکه ، با توجه به بارندگی‌های خوب باید حق آبه کشاورزی خوزستان تأمین و طرح‌های آب‌رسانی «کوثر»، «غدیر» و «فدک» تکمیل و توسعه یابند تا تعداد زیادی از مردم استان از آب آشامیدنی بهره‌مند شوند.
همچنین پرداخت خسارت «نکشت» در مناطق غرب خوزستان، کشت برنج با مدل خشکه‌کاری، توجه به دام‌های سنگین و تأمین کود از دیگر مطالبات کشاورزان این استان است.

حجت‌الاسلام موسوی فرد با اشاره به درخواست‌های عمومی برای تبدیل وضعیت نیروهای کار و بازنشستگان یادآور شد: هر کدام از دستگاه‌ها و شرکت‌ها باید به مسئولیت‌های اجتماعی خود در خوزستان عمل کنند؛ پرداخت تسهیلات ازدواج به جوانان از مهم‌ترین مطالبات آنهاست که باید فکری به حال تسهیل پرداخت این تسهیلات شود چرا که برای یک وام چهار ضامن خواسته شده است.

نماینده ولی فقیه در اجتماع مردم خوزستان گفت :. اولا اینکه راه‌های بین شهری و روستایی خوزستان باید تکمیل و مشکلات مناطق حادثه‌خیز که هر از چندگاهی شاهد تصادفات جان‌گیر هستیم هر چه سریع‌تر باید برطرف شود. وی در پایان یادآور شد : ایجاد اشتغال با توسعه به صنایع پایین‌دستی از دیگر مطالبات مردم استان هست. مصلی بزرگ اهواز / اردیبهشت ۱۴۰۲

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

عصر باغملک | آخرین اخبار و مطالب شهرستان باغملک، اخبار خوزستان، ایران و جهان