شما اینجا هستید

اخبار باغملک » پایش و شناسایی ۴۸ بیمار مبتلا به تب مالت در شهرستان باغملک

بررسی وضعیت بیماری تب مالت درشهرستان باغملک

شناسایی ۴۸بیمار مبتلا به تب مالت در شهرستان باغملک

به گزارش خبرنگار ما :
رییس مرکز بهداشت باغملک از شناسایی تعداد ۴۸ بیمار مبتلا به تب مالت در سال ۱۴۰۱خبرداد که بلافاصله تحت درمان قرار گرفتند.

افکارده با بیان اینکه : شناسایی بیماران تب مالت یکی از شاخص‌های مهم بیماریهای مشترک انسان و حیوان میباشد که با توجه به اینکه فصل بهار به دلیل مصرف ناسالم لبنیات و عدم رعایت بهداشت فردی ، بروز بیماری تب مالت بیشتر میشود و لازم است جهت پیشگیری از بیماری ، آموزش های لازم از جمله راههای انتقال بیماری برای عموم مردم بویژه دامداران ارائه گردد.

وی اشاره کرد :

اصولا راه انتقال بیماری از طریق تنفسی (هوای آلوده آغل) و ازطریق خوراکی مصرف غیر بهداشتی لبنیات ، گوشت نیم پز دامها ، از راه پوست زخمی و مخاط هنگام شیردوشی و ذبح دام ، لمس حیوان بیمار و عدم رعایت بهداشت فردی می باشد.

ایشان در پایان با توصیه برای پیشگیری از بیماری تب مالت گفت :

حتما شیر بعد از نقطه جوش به مدت ۳ تا ۵ دقیقه جوشانده شود ،پنیر تازه و غیر بهداشتی مصرف نشود ، در مواقع ذبح دام و قطعه قطعه کردن گوشت از وسایل حفاظت فردی از جمله دستکش استفاده شود ، همچنین در هنگام تمیز کردن آغل از ماسک استفاده شود.

وی تماس حداقلی با دام ، استفاده از وسایل حفاظتی در حین تماس با دام، استفاده از لبنیات پاستوریزه را از راه  های پیشگیری از ابتلا به تب مالت برشمرد و بیان کرد:

برای اطمینان از سلامت کامل شیر باید پس از رسیدن به نقطه جوش ۵ دقیقه بیشتر جوشانده شود و پنیر تهیه شده به روش سنتی را دوماه در آب نمک گذاشته تا باکتری موجود در آن از بین برود.

 

خبرنگار : مدینه اسدی

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

عصر باغملک | آخرین اخبار و مطالب شهرستان باغملک، اخبار خوزستان، ایران و جهان